O specyfice blogów i różnicach między blogosferą, a mediami tradycyjnymi napisano i powiedziano już chyba wszystko. Faktem jest, że blogi wdarły się do naszego życia niepostrzeżenie i pozostały w nim na dłużej. Znajomy podesłał linka do ciekawego artykułu? Podczas czytania artykułu na ulubionym portalu dowiedziałeś/aś się, że napisał go bloger? Może po prostu odwiedziłeś bloga za pośrednictwem viralowego wpisu, który udostępniło tylu znajomych, że nie mogłeś tego zignorować. Do pewnego momentu, sam byłem blogowym ignorantem, nie wiedząc nawet, że czasem czytuję takowe.

Dzisiaj mam dla Was wpis specjalny, w ramach akcji SHAREWEEK 2017  organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego, dzielę się z Wami 3 blogami, które według mnie dostarczają wartościowych artykułów i treści – śledząc je, na pewno się nie zawiedziecie. Postanowiłem wrzucić blogi o różnej tematyce – każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Lektura Obowiązkowa

POPKULTURA/ FILMY / KOMIKSY / KSIĄŻKI / SERIALE

 

Trafiłem na blog Marcina przypadkiem. Ktoś gdzieś udostępnił, a ja niczym posłuszna owieczka podlajkowałem. Bardzo odpowiada mi estetyka strony, więc uznałem, że pewnie muszą na niej lądować tylko mądre teksty. I wiecie co? Nie zawiodłem się.

Dlaczego warto obserwować ?
 • Fajnie napisane, ciekawe i krytyczne recenzje filmów, seriali i komiksów. Życie jest krótkie, nie marnujmy go na słabe produkcje.
 • Znajdziemy tu masę case-studies. Przykładowo: ewolucja Jokera,  historie o superbohaterach DC/Marvel  , ciekawostki o autorach popkulturowych klasyków. Poruszane tematy nawet nie wiedziałem, że mnie interesują, dopóki nie trafiłem na artykuły – tak właśnie być powinno !
 • Nie wiesz co obejrzeć? Chciałbyś przeczytać dobrą książkę? Na blogu znajdziesz świetne rekomendacje, jak pisałem wcześniej – życie jest za krótkie… Dla mnie bardzo pomocna była seria o Anime dla początkujących (linkuje poniżej)

W skrócie – lekturaobowiązkowa.pl  zaciekawi każdego. Dlaczego? Każdy z nas (ok, Amiszów nie liczę) jest przecież odbiorcą dzieł popkulturowych. Czy to idąc do kina, leżakując przed telewizorem cz chociażby kartkując książki w empiku warto wiedzieć-  co warto, a czego unikać.

Kilka artykułów wartych polecenia:

EWOLUCJA JOKERA

NAJLEPSZE FILMY ANIME DLA POCZĄTKUJĄCYCH

5 BARDZO DOBRYCH KOMIKSÓW O BATMANIE, KTÓRYCH NIE PRZECZYTAŁEŚ

 

 

Jacek Kłosiński 

PRODUKTYWNOŚĆ / KREATYWNOŚĆ / NARZĘDZIA DO PRACY / INSPIRACJE

 

Ten blog odkryłem w sposób również przypadkowy. Widziałem, że znajomy lajkuje na fejsie kolejne artykuły to sprawdziłem z ciekawości. I przepadłem. Każdy nowy wpis czytam z olbrzymią ciekawością i niemal każdy w jakimś stopniu mnie inspiruje.

Dlaczego warto obserwować?
 • Znajdziesz tu mnóstwo porad zwiększających produktywność w pracy, pomagających lepiej zorganizować czas oraz wyznaczać cele zawodowe i życiowe.
 • Zainspirujesz się artykułami o kreatywności. Jacek w bardzo ciekawy sposób porównuje problematykę we współczesnej branży kreatywnej, z trudnościami z jakimi mierzyli się ludzie już całe wieki temu.
 • Na blogu znajdziesz 150 przydatnych narzędzi pomagających w kreatywnej pracy (i nie tylko). Od darmowych edytorów zdjęć przez świetne źródła do nauki po aplikacje poprawiające produktywność.

W skrócie – blog klosinski.net ma przede wszystkim pomagać kreatywnym ludziom w kreatywnej pracy. Moim zdaniem na blogu każdy znajdzie inspirację dla siebie.

Kilka artykułów wartych polecenia:

DLACZEGO WARTO BYĆ EKSCENTRYCZNYM POETĄ

JAK MAŁE KROKI POMAGAJĄ OSIĄGNĄĆ WIĘCEJ

NIE BÓJ SIĘ KOPIOWAĆ

 

Independent Trader

FINANSE / INWESTYCJE / POLITYKA/ CIEKAWOSTKI

 

Na ten blog trafiłem z polecenia. I było warto. Ekspert od ekonomii i inwestycji ze mnie żaden, czasem przeczytam kilka artykułów i to tyle. Blog Tradera śledzę po części z ciekawości, po części dla geopolityki, a po części ze względu na możliwość dokształcenia się w zakresie inwestowania. Poniżej kilka powodów, dla których moim zdaniem każdy powinien śledzić ten blog.

Dlaczego warto obserwować?
 • Blog przede wszystkim porusza tematykę inwestycyjną. Jeżeli jeszcze nie macie czego inwestować – warto dokształcać się, by wiedzieć jak lokować środki w przyszłości . Poza tym można poznać krytyczne spojrzenie na obecnie najpopularniejsze formy inwestowania np. w nieruchomości.
 • Świetne artykuły zaznaczające wpływ polityki międzynarodowej i geopolityki na rynki finansowe. Żyjemy w czasach rywalizacji 2 potęg gospodarczo-militarnych – USA i Chin o miano globalnego hegemona, na blogu Tradera dostaniecie porcję ciekawych informacji w tym temacie.
 • Trader porusza tematykę historii banków centralnych, masowego druku waluty i teorii spiskowych. Oprócz tego prowadzi bardzo ciekawy cykl najważniejszych wydarzeń minionych miesięcy. Oprócz tego, że to cholernie ciekawe to moim zdaniem warto poznać, aby wyrobić sobie opinię.

W skrócie – independenttrader.pl to blog inwestycyjny z krytycznym podejściem do współczesnego systemu bankowego i wartościowymi artykułami finansowo-politycznymi.

Kilka artykułów wartych polecenia:

KTO STAŁ ZA PRZEWROTEM W TURCJI

SYTUACJA NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI

JAK BANKIERZY STWORZYLI NAZIZM – LEKCJA HISTORII

 

 

Napisane przez Bartek Jakubowski
 • Jacek Kłosiński chyba ma w tym roku mnóstwo poleceń! Też uwielbiam jego bloga. 🙂

  • No w końcu wartościowa treść prędzej czy później musi się przebić 🙂

 • Dzięki za Lekturę Obowiązkową, nie znałem.
  A Jacek Kłosiński – cóż, będę w szoku, jeśli nie wygra w tym roku.
  Poleca go mnóstwo ludzi.

 • Lektura Obowiązkowa – nie znałam, ale skorzystam. Właśnie takiego bloga o popkulturze szukałam!

  • Polecam także Ichaboda!

   • Znam, znam, czasami zaglądam, ale niestety nie ma jeszcze między nami chemii.

 • Bartek super typy! 🙂

  Pod siebie mogę polecić Soczek Pomarańczowy i Kołem się toczy!

  • Dzięki 🙂 muszę sprawdzić Twoje propozycje, wyglądają ciekawie 🙂

 • To kolejny tegoroczny Share week w którym widzę Jacka Kłosińskiego 🙂 coś w ty musi być 🙂

 • Bardzo mi miło! Dziękuję Bartek 🙂

  • Zasłużona rekomendacja, czekam z niecierpliwością na kolejne świetne wpisy ! 🙂

 • Znam blog Jacka. Do reszty chętnie zajrzę – wizualnie zachęcają 🙂

 • Tegoroczny SHARE WEEK jest moim pierwszym i szczerze go już nienawidzę – doszło mi do śledzenia jakieś 30 blogów! No skąd ja mam brać na to czas? Jak nie wiedziałam, że istnieją, to nie miałam wyrzutów sumienia, że ich nie śledzę 🙁

 • Pingback: Jak być na bieżąco? Aplikacje do codziennej prasówki - Fabryka Decyzji()