Strona głównaNieruchomościMieszkania deweloperskie Warszawa - Jak kupić sprawdzone mieszkanie od dewelopera?

Mieszkania deweloperskie Warszawa – Jak kupić sprawdzone mieszkanie od dewelopera?

Mieszkania deweloperskie Warszawa – Jak kupić sprawdzone mieszkanie od dewelopera?

Cena, powierzchnia i lokalizacja – to z całą pewnością trzy najważniejsze elementy, które wpływają na decyzję o zakupie mieszkania. Analiza naszych możliwości finansowych oraz oczekiwań dotyczących wymarzonego M stanowią punkt wyjścia i planowania jednej z najważniejszych decyzji w życiu.

Rozważmy zatem opcje, które pomogą odpowiednio wybrać sposób, w jaki staniemy się właścicielami kluczy do własnego mieszkania.

Mieszkanie na rynku wtórnym czy deweloperskie?

Warszawa jest miastem, które się prężnie rozwija. Oznacza to duże zmiany demograficzne; przybywa wciąż nowych mieszkańców. Zwykle są młodzi, marzą o karierze w stolicy. Żeby odpocząć lub poszaleć po pracy potrzebny jest własny kąt. Często pierwszym pomysłem jest nabycie mieszkania na rynku wtórnym. W ten sposób zapewnione są istotne z punktu widzenia nabywcy warunki:

  1. Mieszkanie już jest. Można je obejrzeć. Przekonać się, jak wygląda wewnątrz oraz jak zorganizowana jest jego okolica.
  2. Sprzedający z całą pewnością zadbał dla siebie wcześniej, aby mieszkanie spełniało wszystkie wymogi potrzebne do codziennego życia.
  3. Właściciel może opowiedzieć o szczegółach życia w bloku, o sąsiadach i atrakcjach w okolicy. Jeśli jest solidny, to zdradzi wady.

Jednym słowem, można podpisać umowę, zapłacić i mieszkać. Minusem jest jednak to, że jakoś już to mieszkanie było urządzone, już ktoś przed nami miał tam swoje życie.

Może zatem mieszkanie deweloperskie?

Jeśli chcemy od samego początku zaprojektować i nadać niepowtarzalny charakter naszemu M, to oczywiście najlepiej zdecydować się na mieszkanie deweloperskie. W Warszawie nowych inwestycji mieszkaniowych jest naprawdę dużo. Można na przykład pomyśleć o królewskiej lokalizacji w urokliwym Wilanowie lub wybrać bardziej ustronne i spokojniejsze lokalizacje z dala od centrum. Może to być choćby Ursus czy Białołęka. Pamiętajmy jednak wtedy, żeby dokładnie sprawdzić dewelopera. Biuro nieruchomości ma obowiązek przedstawić nam prospekt informacyjny, w którym będą nie tylko dane o mieszkaniu, ale także o deweloperze. Powinniśmy zatem zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • Doświadczenie dewelopera i liczba ukończonych inwestycji.
  • Status prawny działki.
  • Informacje o inwestycjach, które są lub będą prowadzone w okolicy.
  • Sytuacja prawna i zabezpieczenia finansowe dewelopera.
  • Termin zakończenia inwestycji, która nas interesuje.

Naprawdę warto zapewnić sobie od samego początku współpracę z doświadczonym i sprawdzonym deweloperem. Na to miano zasługuje z całą pewnością acciona-nieruchomości. Jest to szczególnie istotne, kiedy decydujemy się na inwestowanie w mieszkanie deweloperskie warszawa, które jest dopiero w stadium budowy.

latest articles

explore more