woman

Cera trądzikowa należy do jednych z najbardziej problematycznych typów. Wymaga specjalistycznej pielęgnacji, a niekiedy nawet leczenia. Poniżej kilka słów o tym, jak sobie pomóc, gdy jesteśmy właścicielami cery trądzikowej. Kiedy siegnac po lekarstwa, a kiedy skupić się na perfekcyjnej pielęgnacji? Sprawdźcie!

Po pierwsze – trafna diagnoza

Po pierwsze, w przypadku cery trądzikowej liczy się odpowiednie rozpoznanie. Problemy skórne, które towarzysza temu typowi cery, często interpretuje się jako problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się. Wtedy podejmuje się zwykle szereg zabiegów wysuszających, których działanie ma zniwelować gromadzenie się sebum na powierzchni skóry. Tymczasem cera trądzikowa to nie cera stricte tłusta.

Cera trądzikowa, a cera z tendencjami do przetłuszczania się – różnice

Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z cerą trądzikową? Jeśli mamy rozszerzone pory, a na naszej skórze pojawiają się wypryski, mimo że już dawno wyrośliśmy z wieku nastoletniego, wówczas najpewniej jest to problem z trądzikiem, kwalifikujący się do leczenia dermatologicznego. Po wypryskach zostają blizny, a pryszcze pojawiają się nie tylko na twarzy, ale również na plecach i na dekolcie. Charakterystyczne dla tego typu cery jest niemożliwość zniwelowania problemu przy użyciu najbardziej nawet agresywnych kosmetyków oczyszczających i tonujących.

Osoby z cerą tłustą (nie trądzikową) również mają problem z nadmiernym wydzielaniem sebum. Ale nie zawsze towarzyszy temu występowanie wyprysków. Zwykle problem ogranicza się do nadmiernego błyszczenia. Nie ma tutaj nieprawidłowości w zakresie złuszczania się naskórka, do których dochodzi w przypadku cery trądzikowej.

Jak poradzić sobie z cerą trądzikową?

Kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie dobrej jakości kosmetyków (odpowiednie preparaty oferuje na przykład sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny), jak i wdrożenie do codziennego życia odpowiednich rytuałów. Liczy się higiena (a więc częste mycie twarzy kosmetykami zawierającymi delikatny detergent i dbanie o czystość poszewki na poduszkę, czy szalika) oraz skrupulatne usuwanie makijażu każdego wieczora.

Gdy pielęgnacja nie wystarczy…

Jeśli pielęgnacja polegająca na głębokim oczyszczaniu, złuszczaniu naskórka, a także na nawilżaniu i tonizacji nie przynosi pożądanych rezultatów, konieczne jest sięgnięcie po głębsze metody walki z problemem. Należy udać się do dermatologa, który zaordynuje popularne dla tej przypadłości leki, a na podstawie pierwszej reakcji naszej skóry zmodyfikuje sposób dawkowania dalszych medykamentów. Leczenie może obejmować stosowanie środków farmakologicznych, regulujących poziom hormonów. Może to być też stosowanie odpowiednich żeli, kremów oraz płynów, które zawierają nadtlenek benzoilu, retinoidy lub antybiotyki.

*Więcej o tym, jak dbać o cerę trądzikową, przeczytacie na stronie: https://dyskontkosmetyczny.pl/.