Konto bankowe to jeden z tych produktów, które związane są bezpośrednio z kosztami ich prowadzenia. Niezależnie od tego czy będzie to konto tradycyjne, otwierane w oddziale banku czy internetowe. W każdym z tych przypadku klient decydujący się na posiadanie rachunku bankowego będzie zobowiązany do ponoszenia opłat z nim związanych. Najczęstszą z nich będzie opłata za prowadzenie rachunku jak również i za dołączoną do niego kartę, niezależnie od jej przeznaczenia. To co należy tutaj podkreślić to fakt, iż opłaty za prowadzenie konta pobierane są co miesiąc, najczęściej są to niewielkie kwoty, których klient nie będzie w stanie odczuć jednorazowo.

Lista opłat za prowadzenie konta w banku

Będą to jednak znacznie wyższe kwoty jeśli weźmie się pod uwagę cały rok. Wówczas mogą wynieść kilkadziesiąt złotych za samo prowadzenie rachunku. Doliczyć należy także łączną opłatę za kartę. Oczywiście to nie wszystko jeśli chodzi o opłaty. Klient będzie ponosić je także w przypadku dokonywania transakcji na rachunku. Może być to wykonanie przelewu na rachunek w innym banku jak również spłata kredytu w instytucji, która prowadzi nasze konto wraz z posiadaną linią kredytową. Często więc opłaty mogą wynieść w skali roku nawet kilkaset złotych.

Rachunki bankowe pozwalają również zarabiać, oczywiście tylko w przypadku, kiedy wybrane przez klienta konto będzie odpowiednio oprocentowane. Zdarza się bowiem sytuacje, w których pieniądze nie pracująca klienta, gdyż znajdują się na koncie nie oprocentowanym. Dlatego też przed założeniem konta należy przeanalizować dokładnie wszystkie dane, które odpowiadają temu właśnie produktowi.