Strona głównaFinanseNajlepsze konto bankowe - jakie powinno być w 2018?

Najlepsze konto bankowe – jakie powinno być w 2018?

Decyzja odnośnie otworzenia rachunku bankowego wbrew pozorom nie jest tak łatwa jakby mogło się w pierwszej chwili wydawać. Jako, że jest to produkt finansowy jego wybór powinien być przeprowadzony z należytą starannością.  Nie zrobi tego za nas pracownik banku. Ta decyzja powinna być więc starannie przemyślana w każdym najdrobniejszym szczególe, gdyż wiąże się bezpośrednio z naszymi pieniędzmi. Dlatego też przez ostateczną decyzją powinno się porównać wiele ofert kont bankowych w różnych bankach.

Oferty kont bankowych dla młodych ludzi

Należy porównać je pod każdym kątem, w szczególności weźmy pod lupę oprocentowanie rachunku. Obecnie nie jest ono na tak wysokim poziomie jak jeszcze kilkanaście lat temu, nie mniej jednak konto osobiste powinno przynajmniej zarobić na prowizje i opłaty związane z prowadzeniem konta. Oczywiście to nie wszystko jeśli chodzi o konto bankowe. Kolejnym punktem są oczywiście opłaty za wszystkie operacje jakie są wykonywane na rachunku, w szczególności mowa tutaj o wysokości opłat za przelewy tradycyjne jak również internetowe, Oczywiście te drugie są znacznie lepszym rozwiązaniem są bowiem znacznie tańsze. Opłata z reguły wynosi tylko i wyłącznie kilkadziesiąt groszy do złotówki.

W przypadku przelewu zleconego w oddziale banku jest to kwota najmniej kilka złotych. Oczywiście konto bankowe dostosujmy do swoich możliwości, chociażby przeliczając ilość dokonywanych miesięcznie operacji. Wówczas będziemy mieć jasność co do kosztów jakie będziemy musieli ponosić w okresie obowiązywania umowy o konto osobiste.

 

latest articles

explore more