Strona głównaTrendyCzystek suszony - zalety

Czystek suszony – zalety

Czystek jest krzewem dorastającym tereny południowej Europy. W Polsce można spotkać go w niektórych ogródkach w doniczkach i jest traktowany jako roślina ozdobna. Nie brakuje również osób, które czystek znają jako remedium na wiele problemów zdrowotnych. Właśnie tym tropem podążymy dziś. Czy warto pić napar z suszonego czystka? Na jakie schorzenia jest pomocny?

Czystek – właściwości zdrowotne

Liście czystka, z którego powstaje paczkowany czystek suszony mają niesamowite ilości polifenoli, czyli naturalnych przeciwutleniaczy wspomagających regenerację organizmu. Przeciwutleniacze odwracają procesy starzenia i zużywania się komórek organizmu, dlatego osoby poważnie chore powinny zwrócić uwagę na to, aby w ich diecie były produkty zawierające pokaźną ilość tych mikroelementów.

Na jakie schorzenia pomaga czystek?

Warto pić czystek w sytuacji, gdy zmagamy się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu oraz gdy szukamy naturalnego sposobu na podniesienie odporności. Regularne napary z czystka są polecane również osobom, które mają alergie (czystek wykazują działanie neutralizujące wydzielanie histaminy w organizmie). Czystek działa też zauważalnie oczyszczająco. Ponadto, badania wykazały zbawienny wpływ substancji zawartych w czystku na kondycję naszej cery. Czystek powinny pić szczególnie osoby, które mają problem z trądzikiem. Jedno z tureckich laboratorium wykazało również, że czystek suszony może działać hipoglikemicznie. To oznacza, że napary z czystka są polecane osobom z cukrzycą.

Czystek jako element wspomagający terapię

Należy przy tym wszystkim jednak pamiętać, że sam czystek nie może być traktowany jako lek, a jedynie jako element wspomagający w terapii. Leczenie nowotworu, czy nawet zwykłego przeziębienia wyłącznie naparami z czystka nie będzie w pełni skuteczne.

Czy istnieją przeciwwskazania do picia czystka?

Czystek może wchodzić w reakcje z niektórymi przyjmowanymi lekami (może np. wzmocnić lub osłabić ich działanie). Szczególnie, gdy pijemy duże ilości tego zioła. Z tego powodu, przed rozpoczęciem stosowania go w większych ilościach, należy skonsultować się z lekarzem.

Gdzie kupić czystek suszony?

Czystek suszony kupimy w aptekach oraz w sklepach ze zdrową żywnością, takich jak https://slodkie-zdrowie.pl/pl/15-czystek-suszony. Mogą pić go wszyscy, niezależnie od wieku. Nie ma przeciwwskazań dla kobiet w ciąży. Czystek suszony należy kupować z pewnych źródeł. Bazar lub przekazywanie sobie torebek z wysuszoną zawartością nie jest dobrym pomysłem.

*Dobrej jakości czystek suszony znajdziecie tutaj: Sklep internetowy Słodkie Zdrowie.

latest articles

explore more