Strona głównaFirmyDo biura regał otwarty czy zamykany

Do biura regał otwarty czy zamykany

Od tego jak zostanie zaaranżowane wnętrze pomieszczenia, zależy samopoczucie osób w nim przebywających oraz efektywność ich pracy. Jeżeli wykorzystane zostaną do tego celu regały biurowe a przedmioty zostaną pochowane i uporządkowane, to liczba rozpraszających bodźców spadnie. Poprawi się także efektywność działań, gdyż łatwiej będzie odnaleźć np. segregatory ułożone tematycznie niż leżące w losowo wybranych miejscach. Zagadnienie to jest tak samo istotne w miejscu pracy jak i w domu.

Czy wszystko ukrywać?

Nie wszystkie przedmioty warto ukrywać. Dokumenty nad, którymi aktualnie pracujemy, narzędzia biurowe używane wiele razy dziennie powinny być jak najłatwiej dostępne. Dobrze by było, aby dało się je zlokalizować na pierwszy rzut oka. Jeżeli przeznaczony zostanie na nie biały regał biurowy może udać się połączyć dwie sprawy: łatwy dostęp do przedmiotów oraz ładny wygląd wnętrza.

A co warto ukrywać?

Jeżeli na segregatorach są nazwy kontrahentów, klientów, realizowanych projektów a więc coś co stanowi tajemnicę firmy, to pod żadnym pozorem nie powinny być widoczne dla osób, które przychodzą do firmy.

Segregatory z dokumentami do których zaglądamy raz na kwartał, rzutniki i banery używane z podobną częstotliwością nie muszą znajdować się na wierzchu. Ba, powinny być schowane, gdyż wówczas nie będą się kurzyły. W takim wypadku doskonale sprawdzi się biała szafa biurowa. Kolorystycznie będzie się komponowała z regałem a będzie doskonale spełniała swoją funkcję.

Czy istnieje uniwersalna paleta barw?

Meble co pewien czas mogą być dokupywane. Potrzebne będą dodatkowe miejsca pracy, szafy i regały na dokumenty. Jeżeli meble będą w kolorze niejasno zdefiniowanym (np. grusza, wiśnia) to może się okazać, że zamawiając mebel o identycznej nazwie, ale u innego producenta, dostaniemy sprzęt różniący się kolorem od już posiadanych. Dużo prościej jest mieć meble np. w kolorze białym.

Czy możliwa jest skalowalność wnętrza?

Wraz z czasem działania firmy przybywa w niej dokumentów a wraz z rozwojem, pracowników. Dobrze, aby za tymi potrzebami nadążało wnętrze. Godnym polecenia rozwiązaniem jest system meblowy, w którym występuje regał szafa. Pozwala ona na dobre wykorzystanie powierzchni. Jest meblem wysokim, a więc ma wiele półek, których wysokość można zmieniać i dostosować do zawartości. W odróżnieniu od zabudowy stałej, szafa biurowa może być przesuwana. Pozwala to na elastyczną aranżację pomieszczenia, na wydzielanie ciągów komunikacyjnych, przestrzeni do pracy, miejsc do wypoczynku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na http://sklep.akord.net.pl/pl/37-regaly-biurowe

latest articles

explore more