Strona głównaInwestycjeJak działa GPW w Warszawie?

Jak działa GPW w Warszawie?

Jednym z najważniejszych miejsc w Polsce, związanych bezpośrednio z inwestowaniem jak nie trudno się domyślić jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. To właśnie za pośrednictwem giełdy można inwestować pieniądze w przeróżne instrumenty finansowe. Do najczęściej wybieranych należą oczywiście akcje spółek giełdowych, jak również obligacje, kontrakty terminowe na indeksy giełdowe WIG20. Na GPW można również inwestować na rynku mniejszych spółek – rynku NewConnect.

Na indeksie tym podobnie jak na głównym parkiecie także istnieje możliwość inwestowania, tyle tylko iż firmy notowane tam są znacznie mniej płynnymi aniżeli poprzednie. Jednak to co właśnie sprawia że inwestorzy decydują się tam inwestować to znaczne szybsze stopy zwrotu, często również znacznie bardziej determinujące aniżeli na indeksach podstawowych. Jednak jak mówi stare powiedzenie, nie ma róży bez kolców. Odnosi się ono właśnie do inwestycji we wszelkiego rodzaju papiery wartościowe jakie dostępne są dla inwestorów giełdowych.

Jak zarabiać pieniądze na giełdzie?

Każda bowiem inwestycja wiąże się z towarzyszącym jej ryzykiem. Giełda jest więc miejscem, gdzie nie tylko można zarabiać pieniądze w znacznie szybszy sposób aniżeli na lokatach bankowych czy kontach oszczędnościowych. Giełda to miejsce, gdzie można również stracić. Dzieje się tak bardzo często, zwłaszcza w przypadku inwestorów, którzy nie potrafią umiejętnie zarządzać swoim portfelem inwestycyjnym.

latest articles

explore more