Strona głównaNieruchomościJak urządzić małe mieszkanie w bloku, aby było funkcjonalne?

Jak urządzić małe mieszkanie w bloku, aby było funkcjonalne?

Niewielki metraż mieszkania w bloku nie daje tak wielu możliwości aranżacyjnych jak większe przestrzenie w dużych domach. Nie znaczy to jednak, że nie można urządzić go wygodnie i funkcjonalnie. Przede wszystkim należy zacząć od spisania swoich potrzeb i oczekiwań, ponieważ każdy element wyposażenia powinien być starannie przemyślany. Małe metraże nie mogą być przeładowane przedmiotami, by nie wywoływać wrażenia ciasnoty, a wręcz przeciwnie, powinny stwarzać wrażenie przestronności. Dlatego należy je optycznie powiększyć. Jak to zrobić? Oto garść porad i inspiracji.

Jak zagospodarować niewielkie mieszkanie w bloku?

Przy aranżowaniu mieszkania musisz wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich jego mieszkańców i według tych kryteriów stworzyć przestrzeń funkcjonalną i praktyczną. Małe mieszkanie w bloku może być przestronne i komfortowe, a to dzięki paru trikom. Jeżeli chcesz je optycznie powiększyć zrezygnuj z ciemnych, przytłaczających barw, a postaw na jasne, pastelowe kolory. Rozbielone barwy odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń. Aby zyskać wrażenie przestronności można też zlikwidować jedną ze ścian i stworzyć otwartą przestrzeń, łączącą aneks kuchenny z salonem.

Pomysły na urządzanie małego mieszkania w bloku

Małe mieszkanie wymaga przemyślanych rozwiązań, takich jak pojemne szafy, sprytne schowki, ukryte półki. Nie jest dobrym pomysłem, aby na niewielkiej przestrzeni eksponować setki pamiątek i bibelotów z podróży, a raczej należy postawić na umiar, by nie stwarzać wrażenia przeładowania. Możesz wykorzystać lustro, które odbija pomieszczenie i optycznie je powiększa. Dobrym pomysłem są także przesuwne drzwi, dzięki którym zaoszczędzisz sporo miejsca. Jeżeli pracujesz w domu zorganizuj dobrze oświetlony kącik do pracy, który może być przedzielony regałem lub ścianką działową. W małym mieszkaniu bardzo ważne jest wykorzystanie wszystkich miejsc, które można zagospodarować, np. miejsca pod sufitem, skosów czy wnęk. Jeżeli nie wiesz jak zorganizować funkcjonalną i komfortową przestrzeń skorzystaj z pomocy dekoratora wnętrz Warszawa.

Najlepsze rozwiązanie? Dekorator wnętrz

Warszawa to miasto, gdzie mieści się biuro Pogotowia Wnętrzarskiego. Tu znajdziesz pomoc specjalisty, który z Tobą porozmawia i dowie się jakie są Twoje marzenia o wnętrzach idealnych. Po dokonaniu pomiarów dekorator stworzy projekt, na podstawie którego podstawie powstanie przestrzeń funkcjonalna i wygodna dla wszystkich użytkowników mieszkania. Zatrudnienie dekoratora wnętrz to najlepsze rozwiązanie, ponieważ to specjalista który zna się na trendach wnętrzarskich i zasadach projektowania małych mieszkań.

latest articles

explore more