Jednym z najczęściej wybieranych bankowych produktów finansowych są oczywiście wszelkiego rodzaju kredyty. Na rynku jak zauważymy jest bardzo wiele ich rodzajów, z tego też względu można je idealnie dostosować do własnych potrzeb. Jednym z takich właśnie jest właśnie zyskujący coraz większą popularność kredyt na zakup towarów i usług. Jest to także kredyt konsumencki, nie mniej jednak w odróżnieniu na przykład od kredytu gotówkowego charakteryzuje się innymi parametrami.

Kiedy można wziąć kredyt?

Głowna różnica polega tutaj przede wszystkim na jego przeznaczeniu. Jak sama jego nazwa wskazuje kredyt na zakup towarów i usług może być przeznaczony tylko i wyłącznie na zakup określonego dobra. Może być więc z powodzeniem wykorzystywany przy zakupie wszelkiego rodzaju sprzętu gospodarstwa domowego np. pralki, lodówki, telewizora, sprzętu muzycznego jak również mebli. W tych właśnie przypadkach kredyt ten jest znacznie lepszym rozwiązaniem aniżeli tradycyjny kredyt gotówkowy otrzymywany w banku.

Dzieje się tak dlatego iż jego oprocentowanie jest znacznie niższe, często również kredyt ten jest nie oprocentowany. Płaci się jedynie ubezpieczenie. Kolejną zaletą tego rodzaju kredytu jest oczywiście możliwość załatwienia wszystkich niezbędnych formalności wszędzie tam, gdzie dokonywany jest zakup na raty. Można więc z niego bez przeszkód korzystać właśnie w sklepach ze sprzętem AGD i RTV jak również w salonach meblowych. Często zdarza się również iż kredyty tego typu posiadają raty z odroczonym terminem spłaty pierwszej z nich nawet o kilka miesięcy.