Trendy w modzie wnętrzarskiej wciąż się zmieniają i to co jeszcze nie dawno było na czasie, za chwilę odchodzi w zapomnienie. Dotyczy to niemal każdego pomieszczenia, także łazienki. Projektanci prześcigają się w pomysłach, a w ich projektach pojawiają się coraz śmielsze rozwiązania. Nie ulega jednak wątpliwości to, że w nowocześnie urządzonej łazience koniecznie powinna się znaleźć nablatowa umywalka, najlepiej zamontowana na efektownej szafce. Ten trend już od kilku sezonów cieszy się popularnością i dominuje w aranżacjach sanitariatów. W najmodniejszych projektach łazienek również go znajdziemy.

Modne i funkcjonalne

Jeszcze nie tak dawno trudno sobie było wyobrazić łazienkę, w której oprócz niezbędnej armatury znajdowały się jeszcze meble. Zwłaszcza, że pomieszczenie to zwykle jest niewielkie i z trudem jesteśmy w stanie pomieścić w nim coś więcej. Projektanci znaleźli jednak fantastyczne rozwiązania, które pozwalają nawet do małej łazienki wstawić funkcjonalne meble. Umywalka nablatowa z szafką jest jednym z nich. Jej bryła jest osadzona na blacie, co nie tylko wygląda niezwykle efektownie, ale przede wszystkim taki jej montaż pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń, którą możemy praktycznie wykorzystać. Co więcej, miejsce w którym umywalka styka się z blatem jest całkowicie odsłonięte, a to znacząco ułatwia utrzymanie czystości. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że mało efektowne elementy montażowe armatury, są ukryte we wnętrzu szafki.

Najmodniejsze trendy łazienkowe

Umywalki łazienkowe z szafką pojawiają się w niemal każdej, modnej aranżacji. Mają one różne kształty, wielkości oraz kolory, ale łączy je jedno, tworzą spójną całość z meblem, na którym są zamontowane. Większość z nich jest podwieszana, co stanowi niewątpliwą zaletę. Montując taki zestaw w naszej łazience możemy mieć pewność, że nie będzie się pod nim gromadził się brud, a nawet jeśli, niezwykle łatwo będzie można go usunąć. Szafka pod umywalką nie tylko efektownie się prezentuje, ale przede wszystkim znajduje praktyczne zastosowanie. Z powodzeniem pomieści środki czystości, kosmetyki, a także inne akcesoria, które choć staramy się ukrywać w mało widocznych miejscach sanitariatu, skutecznie psują estetykę wnętrza. Umywalka z szafką to rozwiązanie świetnie sprawdzające się w małych łazienkach, gdzie liczy się każdy dodatkowy centymetr powierzchni. Doskonale będą się także prezentować w dużych, bardziej przestronnych pomieszczeniach, zwłaszcza kiedy wybierzemy znacznie większy jej model.