Każdy zakład produkcyjny musi zadbać o odpowiedni park maszynowy, dzięki któremu praca będzie przebiegała wydajnie i sprawnie. Do jednych z najważniejszych należą specjalne owijarki. Dzięki takim urządzeniom towar jest prawidłowo zabezpieczony na palecie i przygotowany do dalszego magazynowania lub transportu. Owijanie palet folią ma istotne znaczenie, ponieważ zabezpiecza towar przed pyłem, kurzem i zawilgoceniem oraz przeciwdziała niekontrolowanemu przesuwania się składowanych produktów gotowych.

Owijarki do palet – kiedy są potrzebne w zakładzie produkcyjnym?

Ręczne owijanie palet folią stretch jest bardzo pracochłonne i przyczynia się do strat materiału. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej maszyny, służącej to owijania palet z towarem. Potrzebne jest to szczególnie w przypadku gdy przedsiębiorstwo wysyła duże ilości palet, ponieważ dzięki owijarce wzrasta wydajność firmy. Wysyłanie ich zaledwie parę tygodniowo nie wiąże się z koniecznością posiadania owijarki.

Jakie są zalety owijarek do palet?

Urządzenie tego typu znacznie skraca czas owijania palet, co ma duże znaczenie w szybkim przygotowaniu towaru do wysyłki. Ponadto owija palety dokładnie i w powtarzalny sposób, dzięki czemu wszystkie są zapakowane jednakowo estetycznie. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w system naprężania folii, co przedkłada się na oszczędności materiału. Owijanie palet przy pomocy takich maszyn pozwala na ustabilizowane przesyłki i zapewnienie jej bezpieczeństwa przed zniszczeniem w czasie transportu. Przy dużych potrzebach przedsiębiorstwa inwestycja w owijarki jest bardzo dobrym rozwiązaniem, a nawet koniecznością.

Jak wybrać owijarkę do palet?

Wybór owijarki uzależniony jest od potrzeb przedsiębiorstwa, rodzaju produkowanych towarów oraz wielkości produkcji. Producenci oferują urządzenia o różnych mechanizmach działania, takie jak ramieniowe, talerzowe oraz pierścieniowe, które mogą być automatyczne lub półautomatyczne. Na uwagę zasługują owijarki z ramionami obrotowymi, poziomymi i pionowymi, które pochodzą od producenta METAL-CHEM – http://www.metal-chem.com/oferta/owijarka-folii/
Owijarki tej marki to produkty najwyższej jakości w których zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne. Budowa owijarki opiera się na stabilnej i wytrzymalej konstrukcji stalowej. Jest mocowana do posadzki oraz w górnej części do torowiska pakowaczki lub innego stałego elementu i wyposażono ją w mechanizm owijający oraz unoszący. Rolka folii wykonuje ruch obrotowy wokół palety, dokładnie owijając umieszczony na palecie towar.
Producent wykonuje owijarki o różnych parametrach technicznych, zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorcy.