pc

Model zarządzania Agile przybliża zespół do osiągania założonych celów w szybki i efektywny sposób. Uproszczona metodologia zarządzania skupiona jest wokół polepszania komunikacji, umiejętnego rozwiązywania problemów i szybkiego reagowania na zmiany. Znajomość zasad zwinnego zarządzania jest przydatna zarówno dla kierowników projektów, jak i osób zarządzających, team leaderów oraz dla każdego uczestnika zespołu projektowego. Od czego zacząć edukację z metodyk zwinnych i jaki kurs wybrać? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Agile szkolenia – dlaczego warto od nich zacząć?

Szkolenie jest jednym z pierwszych kroków, jakie należy zrobić, aby zapoznać się z metodykami zwinnymi. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją edukację z metod zwinnych, szkolenia Agile przyniosą wiele korzyści, a przede wszystkim pozwolą zrozumieć  dlaczego warto stosować metodyki zwinne oraz w jakiś sposób Agile może polepszyć efekty pracy zespołowej.

Biorąc udział w szkoleniach zbudujesz podstawy pracy w myśl zasad Agile, a także poznasz narzędzia, które znacząco wpłynął na skuteczny przebieg poszczególnych zadań. Dodatkowo, szkolenia Agile pozwalają poznać inne, niestandardowe rozwiązania, które będą stanowiły odpowiedź na potrzeby projektowe i usprawnią proces zarządzania.

Przy wyborze odpowiedniego szkolenia powinniśmy zwrócić uwagę na program i możliwość praktyczne wykorzystania wiedzy. Kurs powinien pozwolić Ci na dokonanie porównań różnych metod i technik zarządzania na przykładach Twoich czy innych kursantów. Tylko poprzez czynny udział w szkolenie będziesz mógł przekonać się czy zarządzanie projektami w myśl zasad Agile jest dla Ciebie.

Od jakich szkoleń warto zacząć poznawanie Agile?

Osobom, które zdecydowały się na podjęcie prób zrozumienia i przyswojenia metodyk zwinnych polecamy w szczególności kurs Agile Foundation, który dostarcza elementarnej wiedzy z zakresu zarządzania, ale też umożliwia doświadczenie tego, jak szybko można uzyskać konkretną wartość biznesową stosując zasady Agile. To szkolenie to też dobry sposób na poznanie podstawowych narzędzi i sprawdzenie, czy metodyki zwinne są dla Ciebie. Ważną częścią są również rozmowy z trenerami, jak również z osobami, które już wdrożyły Agile w swoim biznesie.

Jaki jest kolejny krok?

Po zdobyciu podstawowej wiedzy i poznaniu zwinnego zarządzania na przykładzie różnych projektów, czas na wdrożenie Agile w Twojej firmie. Z racji tego, że nie wszyscy będą gotowi na samodzielne działanie w celu usprawniania zarządzania, proponujemy szkolenie Agile Implementation, dzięki któremu zyskasz:

  • doświadczenie symulacji Agile przed wdrożeniem,
  • możliwość zbudowania fundamentów mindsetu,
  • pakiet narzędzi, dzięki którym stworzysz nową jakość zarządzania,
  • możliwość przećwiczenia procesu w doświadczonym trenerem,
  • pomoc w rozwiązaniu rzeczywistego problemu, z którym zmaga się Twoja firma.

Przed wdrożeniem Agile kluczowe jest poznanie potrzeb, dlatego każdy kurs tego typu rozpoczyna się od wywiadów z Coachami, którzy starają się poznać Ciebie i Twój biznes, słuchają Twoich potrzeb i odpowiadają na nurtujące Cię pytania.